Podepsané předměty od sportovních hvězd zájemci vydražili v aukci na podporu Dětské dopravní nadace za více než 30 000 Kč

Zdroj obrázku: Novinky1.eu

Dětská dopravní nadace (DDN), ve spolupráci s aukro.cz dražila podepsané předměty sportovních hvězd, jako jsou tenisové sestry Karolína a Kristýna Plíškovy, fotbalisti Petr Švancara, FC Slovan Liberec nebo AC Sparta Praha. Zájemci tak vydražili celkem předměty za 30 424 korun, které půjdou na vzdělání dětí, jejichž rodiče zahynuli při dopravních nehodách nebo si s sebou po nehodě nesou vážné zdravotní následky. Od roku 1999 DDN rozdala sirotkům již přes 15 milionů korun.

„Není to poprvé, co jsme díky osobnostem, se kterými spolupracujeme v rámci značek AAA AUTO a Mototechna, mohli uspořádat dražbu, která pomáhá sirotkům z Dětské dopravní nadace. Zájem mě potěšil o to více, že se zapojili i moji kolegové z AURES Holdings, kteří chtěli děti podpořit. Částka přes třicet tisíc korun tak pomůže jednomu studentovi při studiu na vysoké škole. Děkuji všem, kteří se do aukce zapojili,“ uvedla předsedkyně správní rady Dětské dopravní nadace a generální ředitelka skupiny AURES Holdings Karolína Topolová. Dražba na aukro.cz navázala na projekt skupiny AURES Holdings k 30. výročí značky AAA AUTO, kdy nejdéle pracující zaměstnanci a sportovní osobnosti nafotili kalendář na rok 2022. V aukci mohli zájemci získat podepsané foto obrazy a kalendář od hvězd, mezi kterými jsou tenistky Karolína a Kristýna Plíškovy, bývalý český profesionální fotbalový útočník Petr Švancara, slovenský MMA zápasník Samuel Pirát Krištofič nebo fotbalisté AC Sparta Praha David Moberg Karlsson, Lukáš Juliš a Andreas Vindheim i FC Slovan Liberec Theodor Gebre Selassie, Michael Rabušic a Jan Mikula. Navíc například Karolína a Kristýna Plíškovy věnovaly do dražby své podepsané rakety, fotbalové kluby AC Sparta Praha, FC Slovan Liberec nebo FC Viktoria Plzeň míče a dresy, Samuel Pirát Krištofič podepsané tričko ze svého merche. 

„Každoročně se s dětmi z nadace potkáváme začátkem prosince, abychom jim nejen předali příspěvky na další rok, ale také si popovídali, jak se jim aktuálně daří. Bohužel již druhý rok po sobě nebylo možné se potkat, proto jsme s Karolínou Plíškovou a hráči FC Slovan Liberec natočili pro děti alespoň video pozdrav. Věřím, že příští rok bude situace již klidnější a budu se moci se všemi zase setkat,“ doplnila Topolová. Video pozdrav pro děti z DDN můžete shlédnout zde

Podporu Dětské dopravní nadaci pro sirotky zajišťují již letitě i firmy jako Global Asisstance, který letos přispěl 200 000 korun, AURES Holdings (AAA AUTO) nebo Přerost a Švorc. Partnerem DDN je také prodejce luxusních talismanů do auta Moorys.cz, kdy 50 Kč z každého prodaného talismanu putuje právě na podporu sirotků. Letos tak zákazníci Moorys.cz přispěli nadaci 50 000 korun. Děti mohou také využít možnosti studovat bezplatně na soukromé vysoké škole CEVRO Institut, získat přednostně zaměstnání u největšího prodejce ojetých aut AAA AUTO či bezplatně studovat na jazykové škole Confucius. 

Cílem Dětské dopravní nadace je zejména finančně pomáhat dětem, jejichž rodiče zahynuli při dopravních nehodách a také těm dětem, které mají v důsledku dopravní nehody trvalé zdravotní následky. Nadace od svého založení poskytla dětem již přes 15 milionů korun, a to zejména na studium, zdravotní rehabilitaci, pobyty v přírodě a k udržení životního standardu. Podrobnější informace o činnosti nadace a návod jak zažádat o příspěvek mohou zájemci nalézt na webu www.detskadopravninadace.cz.