Spořicí účet od Hello bank! má nový rozměr a nabízí první spoření, které prospívá všem

Hello bank! přináší nový rozměr do jednoho ze svých vlajkových produktů. Hello spoření, které se v Česku řadí mezi nejlepší spořicí účty s dlouhodobě stabilním zhodnocením úspor pro drobné střadatele, se stává aktivní součástí programu „Hello Země“, ve kterém se banka soustředí na společensky odpovědné aktivity a projekty podporující trvale udržitelný rozvoj. Díky faktickému navýšení úrokové míry Hello spoření o 0,05% tak banka na podzim rozdá více než 2 miliony korun na udržitelné projekty vybrané zaměstnanci a klienty.

Hello bank! přichází s novinkou, která se pozitivně dotýká jejího spořicího účtu a otevírá jiný pohled na přínosy spoření. Klientům bude banka i nadále úročit jejich vklady na Hello spoření jednou z nejvýhodnější úrokových měr ve výši 0.60% ročně (pro vklady do 200 tis. korun), nicméně na konci srpna úrokovou míru fakticky navýší na 0.65% ročně. 

Takto vypočítané dodatečné peníze ve výši 0.05% ze všech úročených vkladů k 31.8. 2021 pak banka věnuje na podporu společensky prospěšných projektů, které vybrali zaměstnanci banky a o výši podpory rozhodnou nyní sami klienti. A to nejen svými vklady, ale přímo i hlasováním o vítězi a reálném rozdělení celkové darované částky mezi jednotlivé projekty. Hlasovat může každý majitel Hello spoření v internetovém bankovnictví až do 10. 9. 2021.

Do finále zaměstnanci banky poslali těchto pět projektů: D.O.M.A.Návštěvy POTMĚPřístup k půdě pro drobné ekologické zemědělceSázíme budoucnost a VR Vitalis. Výsledky hlasování klientů i celkový objem financí oznámí banka v týdnu od 20. září.  

Celý záměr více přibližuje Gabriela Pithartová, Marketing & Engagement Director Hello bank!: „Přemýšleli jsme, jak jednoduše propojit svět finančních produktů se společenskou podporou různých udržitelných projektů. Vedle našich dlouholetých charitativních aktivit jsme hledali způsob jak pomáhat společně s klienty a díky nim. Hello spoření nám přišlo jako ideální klíč – běžným lidem přispívá férovým zhodnocením jejich úspor v podobě 0,60% ročního úroku a zároveň jim díky dodatečným 0,05 % dává do ruky nástroj jak jednoduše pomoci a být prospěšným celé společnosti.“ 

Gabriela Pithartová doplňuje, jakým způsobem jednotlivé projekty Hello bank! vlastně vybrala: „Na začátku bylo skoro 240 projektů přihlášených do letošních Cen SDGs, které každoročně pořádá Asociace společenské odpovědnosti. Díky našemu partnerství jsme z nich mohli vybrat kandidáty nejbližší našemu přesvědčení a tomu, jak chceme naplňovat strategii udržitelnosti i společenské prospěšnosti. V této fázi jsme pak zapojili naše zaměstnance, kteří vybrali 5 finalistů. A nyní jsou na řadě naši klienti, kteří svými hlasy ovlivní rozdělení financí mezi tuto pětici.“

Program „Hello Země“, jehož první vlaštovkou je Hello spoření prospěšné všem, podpoří banka i mediální kampaní. Ve spolupráci s kreativní agenturou Ogilvy připravila 20vteřinový TV spot ze série komunikačního konceptu „Goodbye & Hello“, který v srpnu poběží na stanicích skupiny Nova. Vše doplní online reklama a komunikace na sociálních sítích. 

K odstartování celého dlouhodobého programu „Hello Země“ si banka Hello spoření vybrala zcela logicky. Již od samého začátku si zakládá na vizi dlouhodobě stabilního zhodnocení úspor klientů, a to se zajímavým úročením, bez dalších podmínek a poplatků, bez rozdílu pro nové i stávající klienty. Spořicí účet se díky tomu těší velké oblibě a odnesl si ocenění Finparády v roce 2020 i bronz v soutěži Zlatá koruna 2021. A Hello bank! věří, že rostoucí zájem českých spotřebitelů o spoření ve spojení s atraktivní nabídkou úročení a dodatečným bonusem pro dobrou věc, bude pro mnoho lidí motivací. Čím více totiž lidé budou spořit, tím vyšší bude celospolečenský přínos a podpora užitelných projektů.